Футбольные страсти

Украина Европа Мир

Home Украина "Зоря" сенсаційно перемагає донецький "Шахтар".

"Зоря" сенсаційно перемагає донецький "Шахтар".

Після візиту до Іспанії, де «Шахтар» провів вельми якісну гру, тренерський штаб чемпіонів прогнозовано справив серйозну ротацію складу. Пятов, Кучер і Азеведо взагалі не потрапили в заявку, а Фернандо, Тейшейра, Тайсон і Ракицький залишилися на лаві запасних. Але центральному захиснику донеччан і збірної України недовго довелося за зустріччю в якості глядача: на самому початку матчу послизнувся і травму отримав Кривцов, замість якого і вступив у гру Ракицький.

Луганчани почали поєдинок без зайвої боязкості: «Зоря» не стала відсиджуватися в обороні, а спробувала вибудовувати свої атаки, і це у номінальних гостей виходило досить непогано. Уже на 5-й хвилині біля воріт Каніболоцького було зафіксовано перший момент: після флангового навісу від Гнатовича добре пробив головою Будковський, от тільки у ворота не влучив. «Шахтар» відповів двома небезпечними ударами Дугласа Кости: в першому випадку зі штрафного - біля стійки, а в другому епізоді надійно зіграв Шевченко, відбив м'яч.

Підопічні Юрія Вернидуба ні в чому не поступалися чемпіону , і навіть перевершували його . Луганська команда активно пресингувала опонентів , здорово виглядала в єдиноборствах і вміло тікала в контратаки. Відмінний шанс у « Зорі » був на 30 хвилині : Ракицький сфолив на Будковський , і Любенович чудово пробив зі штрафного - Каніболоцький перевів м'яч на кутовий . Після цього епізоду в грі з'явилися зайві емоції , які почали переростати в грубі фоли. Зокрема , вже дуже жорстко Малишев пішов у підкаті проти Степаненко , за що і отримав від арбітра жовту - команди мало не пішли « стінка » на « стінку » , але пристрасті все - таки вляглися . « Зоря » вийшла з цієї ситуації більш холоднокровно , і на 42 -й хвилині повела в рахунку . Фред в не віщувало ніякої трагедії епізоді віддав недбалий пас назад , до чого не був готовий Каніболоцький , і чим скористався Малишев , який з лінії штрафного спокійно переправив м'яч в сітку порожніх воріт - 0 : 1 .

По першому тайму було зрозуміло , що так вже просто зрівняти результат у « Шахтаря » не вийде, і для посилення гри Мірча Луческу замість Фреда випустив Тейшейру. Але й на початку другої половини зустрічі перший момент створила « Зоря » . Донеччани знову неорганізовано зіграли в обороні , і Караваєв в боротьбі з захисниками відмінно пробив з лінії штрафної - Каніболоцький в красивому кидку перевів м'яч на кутовий . Гра у « Шахтаря » як і раніше не йшла : донеччани атакували без якоїсь іскри , тоді як луганчани не просто вміло оборонялися , а й конструктивно атакували .

Останній шанс врятувати «Шахтар» від поразки мав Ракицький. Але удар захисника на компенсованих хвилинах можна назвати небезпечним лише з натяжкою: з району кута штрафного майданчика, в ближній кут, слабо і прямо в руки воротарю. Мабуть, цей епізод був наочною характеристикою всієї гри «Шахтаря» в матчі - монотонної і невинахідливість, що призвело підопічних Мірчі Луческу до заслуженого поразки. "Зоря"виграла у " Шахтаря" вперше за 22 роки, ще й в День народження президента донецького клубу Рината Ахметова. Ось так сенсація! Напевно, головна несподіванка не лише в турі, а й у всій осінньої частини сезону. Сумний День народження вийшов у Президента "Шахтаря"

Шахтар 0:1 Зоря